. Урок – турнір у 4 класі. Мандрівка шляхами Т. Г. Шевчнка
Мета. Ознайомити з життєписом великого сина українського
народу Т.Г.Шевченка. Вчити дітей добирати необхідний матеріал з літератури.
Працювати над розвитком їх активного мовлення – виробляти в учнів уміння зв’язно
висловлювати свої думки. Розвивати їх акторські здібності Продемонструвати красу і чарівність
Шевченкового слова. Виховувати любов і повагу до спадщини, яку залишив поет.
Хід уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Кобзарем його ми звемо,
Так від роду і до роду
Кожен вірш свій і поему
Він присвячував народу
ІІІ. Основна частина
1)Вступна бесіда вчителя.
Учитель. В історії назавжди залишаються імена, які з
гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. У перші березневі дні ми знову
згадуємо великого сина нашого народу – Тараса Шевченка. Більше 200 років минуло
з дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово,
слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі.
Учень. Благословен той день і час,
Коли прослалась килимами,
Земля, яку сходив Тарас
Малими.босими ногами.
Земля,яку скропив Тарас
Дрібними росами-сльозами.
Учень. Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,
І голос твій нам душу окриля.
Встає в новій красі, забувши лихоліття,
Твоя, Тарасе, звільнена земля.
Учень. У росяні вінки
заплетені суцвіття,
До ніг тобі, титане, кладемо.
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,
Тебе своїм сучасником звемо
2)Об’єднання в групи
3)Правила роботи в групах
IV. Турнір
Розминка (команди відповідають на питання, на обговорення 1
хв)
Де народився Т. Г. Шевченко?
Якого віку був Тарас,коли померла його мама?
Скільки років було Тарасові, коли помер його батько?
Який талант проявився в Шевченка дуже рано?
У якому році викуплено Т. Г. Шевченка з кріпацької неволі?
Як називається перша збірка віршів Т. Г. Шевченка?
Який композитор написав близько 100 мелодій на слова
Шевченка?
У яких країнах є пам’ятники Т.Г. Шевченко?
Як називається гора, де похований Т. Шевченко?
У якому році народився Т.Шевченко?
Конкурс капітанів
Змагання «Шифрувальник». За буквами алфавіту і їх порядковим
номером розшифрувати, що означає ім’я – Тарас ?
2
24 18 23 1
21
(бунтар)
3. Конкурс
дослідників
Команди отримують записані дати. Учням потрібно знайти в
довідниках події, пов’язані з цими
роками життя Т. Г.Шевченка (учні використовують довідники, твори письменників
про життя і творчість поета)
1814 –
1823 –
1825 –
1831 –
1838 –
1840 –
1845 –
1857 –
1861 –
4. Гра «Заховані
слова»
к т
о л с м ш
а о
п я о н у
т е
р и н а к
з а
п о в і т
Знайти 4 назви творів Шевченка. Відмітити стрілочками.
5. Конкурс
ерудитів
Команди отримують слово
шевченкознавці. З букв цього слова утворити нові слова – назви
предметів. (знавці, вінок, вікно, ніч, зона, знак)
V. Підбиття підсумків.
Учитель. Т. Шевченко все своє життя, весь свій могутній
талант присвятив українському народові: своїм сучасникам і нам, нащадкам.
Будьмо вдячні йому і за «Заповіт», і за «Гайдамаків», і за «Катерину». Читаймо
Шевченкові твори, вивчаймо їх, шануймо те, що залишив нам у спадок Великий
Кобзар.
Немає коментарів:
Дописати коментар