Урок -квест в 1 класі
Тема: Зустрічай нас, рідна школо!!!
Мета: формувати уявлення учнів про школу як Країну знань, ознайомити
із правилами поведінки, розвивати віру у свої здібності, створити святковий
мікроклімат в класі для знайомства дітей,
виховувати дружні стосунки .
Обладнання :квітка
- семицвітка, різнокольорові паперові кульки з фото дітей та повітряні
кульки з іменами, цеглинки зі словами,
хмаринки, сонечко, промінчики, кольорові олівці, фломастери.
Вступ
Подивіться, які в нас гарні діти: чепурненькі, веселі,
жваві, непосидючі, розумні. А батьки? Я впевнена: кращих батьків просто не
існує. Мені дуже приємно, що всі ми разом зібралися в одному класі.
Спершу хотілось би привітати батьків першокласників і
побажати їм щоденно відчувати гордість за своїх дітей, радіти їхнім успіхам.
Мій дорогий перший клас! Цей день – велике свято не тільки
для вас, але й для мене також! Ваші щирі посмішки, очі з іскорками цікавості
дають мені велику надію, що наш з вами шлях буде повним добрих пригод та
досягнень!
Ваші батьки з любов`ю виховали вас вдома. Прийшовши до
школи, ця любов буде тільки зростати, бо ми стаємо однією великою родиною. Ви
скоро відчуєте тепло та підтримку ваших шкільних друзів та старших товаришів.
Життя у нашому класі будуть завжди охороняти доброзичливі
феї: Дружба, Взаємоповага та Щира Допомога.
Успіхів всім нам у найяскравішій пригоді життя!
Хід уроку
І. Вітання.
Знайомство.
- Шановні батьки, любі діти та всі наші гості. Я щиро вітаю
вас зі святом – Днем Знань. Від усієї душі бажаю Вам міцного здоров’я та
здійснення всіх ваших бажань
(Вчителька дзвонить маленьким дзвіночком)
Вчителька: Цей дзвіночок сповістив вам про те, що
починається перший у вашому житті шкільний урок. Але сьогодні він буде незвичайний.
Вчителька: Дітки, а ви знаєте казку про чарівну
квітку-семицвітку, яка виконувала всі бажання?
(Відповіді дітей)
Вчителька: У нас
також є така квіточка,
яку передала для вас Фея мудрості.Але наша квіточка трішечки інша. Мудра фея
вирішила влаштувати нам іспити. І сьогодні ми маємо виконати бажання квіточки, щоб потрапити до нашого
класу.. Ви згодні?
(Вчителька по черзі відриває кожну пелюстку і читає завдання.
Завдання знаходяться в повітряних кульках, які відповідають кольору пелюстки. Кульки розташовані на
території подвір’я, шкільного приміщення.)
І пелюстка – «Знайомство»
1.1 Представлення у
ігровій формі.
— Завдяки нашій школі
ви щодня дізнаватиметеся багато нового й цікавого. Тут ви зустрінете багато
друзів, отримаєте відповіді на різні запитання. Подивіться довкола, як багато
дітей у класі. Можливо, ви ще не всі одне одного знаєте. А спілкуватися з
людиною, якщо ти не знаєш її імені, дуже важко. Ми разом навчатимемося, тому
нам потрібно знати всіх дітей у класі. Отже, познайомимося.
— Я ваш учитель. Мене звати Світлана Михайлівна. Я буду
поряд з вами 4 роки подорожувати Країною Знань.
Коли я скажу: «Три-чотири!» — кожен вигукне своє ім’я. (Діти
вигукують імена.)
— Ой-ой-ой! Ніби голосно кричали, а я жодного імені не
розчула. А ви?
Нумо спробуємо інакше. Якщо не вийшло голосно, скажемо свої
імена пошепки. (Діти шепочуть.)
— Знову щось не те... Ніхто не кричав, а все одно
нічого незрозуміло. А ви багато імен
почули? Теж ні? Напевно, справа в тому, що всі говорять водночас. Разом добре
працювати, весело гратися, співати пісень, а ось відповідати — не можна. Коли
відразу всі говорять, то нічого незрозуміло.
• Правило класу
- Говорити по черзі
Отже, спробуймо
називати свої імена по черзі, а всі інші будуть гарними слухачами. Якщо ми навчимося один одного слухати, усім
нам стане тепло і затишно.
• Правило класу -
Буду гарним слухачем.
— У мене в руках — повітряні кульки з вашими іменами (кульки
на паличці різнокольорові на яких написані імена дітей). Кожен із вас, почувши своє ім’я, виходить на
середину кола, щоб відрекомендуватися.
РУХАНКА з кульками.
Хлопчики,
підніміть кульки!
Дівчатка,
підніміть кульки!
Підніміть
кульки ті, хто сьогодні вмивався!
Підніміть
ті, кому подобається сьогоднішня погода!
Підніміть
кульки всі ті, хто полюбляє цукерки!
Підніміть
кульки всі ті, хто хоче навчатися в школі!
Підніміть
кульки ті, хто любить слухати й співати пісні!
Подяка найріднішим
батькам.
- Скажіть,а
кому в першу чергу ми вдячні за сьогоднішній день?(своїм батькам)
- Давайте
їм пошлемо повітряний поцілунок. А вони його зловлять. Але для початку давайте
пригадаємо як такий поцілунок
повітряний полати? Хто нам покаже?
Так….. Отож діти
зрозуміли як його посилати?
А зараз інструкція для батьків, повітряні поцілунки потрібно
вміти приймати. Ось так.
Отож приготувалися, повернулися до наших найрідніших,
наймиліших і найкрасивіших матусь і дідусів і шлемо їм всім солодкий повітряний
поцілунок.
ІІ пелюстка –“Боже
благословення”
Вчителька:
У нашого українського народу є дуже гарна традиція. Перед початком будь-якої
важливої справи просити Божого благословення. Давайте і ми з вами попросимо
Бога допомагати у наших шкільних буднях.
(Діти складають ручки
у молитві).
Благослови нас, добрий Боже,
Благослови, пречиста Мати –
При яснім розумі та доброму здоров’ї
Шкільне життя нам розпочати!
ІІІ пелюстка – «Ти – школяр» (Діти шукають кульку відповідного
кольору)
Вчителька: Наша чарівна квіточка хоче перевірити, чи справді
ви стали школярами.
Ну, і щоб не гаять час, запитати хочу вас.
А ви хором промовляйте, «так» чи «ні» відповідайте.
Чи веселі йшли до школи? (Так)
Лінь-дрімоту побороли? (Так)
Чи готові ви дружити, в колективі дружно жити? (Так)
Чи може хочеться поспати? (Ні)
Чи може з друзями пограти? (Ні)
То ви прийшли сюди навчатись? (Так)
А може труднощів боятись? (Ні)
Скажіть, портфелі ви придбали? (Так)
А чи усе туди поклали? (Так)
Ой, щось я вірю неохоче, перевірити вас хочу!
Я знаю хлопчика одного, і зараз розповім про нього.
А ви послухайте мене
– а раптом хто впізна й себе.
Перший раз малий Микола
Став збиратися до школи.
Олівця поклав у сумку,
Книги, ручку, зошит, гумку,
М’яч, перо, граблі, подушку,
На обід м’яку пампушку,
Двох ведмедиків, лопату,
Білочку руду,
хвостату,
Лук і стріли, і рушницю,
Ще й пухкеньку паляницю,
Ще й стільця, стола і парту,
І географічну карту,
Трактора, машину, мило –
Вже й надворі звечоріло.
Сів Микола, дума думку:
«Чи усе поклав у сумку?»
Уважно слухали весь час? Нема такого серед вас?
Зараз перевіримо. По черзі ви будете вибирати серед речей
тільки предмети шкільного приладдя і класти їх до портфеля.
(Діти складають
портфель)
Вчителька: Ой, які ж ви молодці! Взяли до школи речі всі.
Усі уважні та кмітливі, тож будьте ви завжди такими!
ІV пелюстка – «Загадки »
Вчителька: А зараз чарівна квіточка пропонує нам відгадати
загадки.
Перевіримо, чи вмієте ви відгадувати загадки. Це будуть не
просто загадки, а загадки про школу і шкільне приладдя. Приготувались?
Але прошу не кричати – просто руку піднімати.
І нехай відповідає той, кому я дозволю!
Чи домовились ми з вами? Ви й справді стали школярами…
То усі ладком сідайте і кмітливість підключайте.
1) Як минає
тепле літо, то спішать до неї діти.
Сміх і гам дзвенить довкола –
Відкриває двері … (школа)
2) Буває в
лінію, в клітинку,
У ньому пише кожна дитинка. (зошит)
3) Язика не
має, а всіх грамоти навчає. (книга)
4) Спокою
вона не знає, дітям креслить помагає.
Різні
лінії, фігурки, щоб прямими вони були. (лінійка)
5) Виводить
букви і слова ота цікава штучка.
В руці виблискує здаля нова, гарненька… (ручка)
6) Довгі
пальчики кругленькі: сині, жовті, червоненькі.
На папері походили, кольори свої лишили.
Звуться палички оці – кольорові … (олівці)
7) Ручки й
олівці, щоб знали,
Ми кладемо у … (пенали)
8) Щоб не
спізнитись на урок,
Нам голос подає … (дзвінок)
Vпелюстка
– “Казки”
Вчителька: Молодці! А наступна пелюсточка пропонує нам відгадати, з якої казки ці слова, або який казковий
герой співав цю пісню.
Я ще вас трішки поморочу, бо дізнатись дуже хочу,
Чи відомі вам казки?
Дуже добре! А які?
(Діти
називають відомі їм казки)
- Що ж,
прекрасно! Браво! Браво! Ви казки згадали жваво.
А тепер скажіть, готові ви казки згадати знову?
Тоді спробуйте, впізнайте, цих героїв пригадайте.
Як кого звуть, скажіть, і казочку також назвіть.
Хто
кругленький, наче м’ячик, весело по лісі скаче,
Від діда з бабою
утік, попав лисиці на обід?
(Колобок)
А тут
живе звірят багато – можу вам я їх назвати:
Зайчик-стрибайчик і мишка-шкряботушка,
Лисичка-сестричка і жабка-квакушка,
Ведмідь-набрідь і вовчик-братик – всі оселились тут охоче.
(Рукавичка)
Мама-кізка
в ліс пішла, діткам молочка знайшла.
Вона пісню їм співала, злого вовка проганяла.
(Вовк і 7
козенят)
В мене й
інша коза є – вона справжня дереза.
Всіх навколо підманула, сильно хвостиком махнула,
Ніжками
затупотіла – хатку зайця захопила.
(Коза-дереза)
VI
пелюстка – «Завдання для батьків»
Вчителька: Шановні батьки! Вам потрібно з’єднати і прочитати
початок і кінець фрази.
1. Заходити
до вчителя в школу…
2. Не
відкривати зошити і щоденник …
3. Ніколи не
робити за дітей …
4. Сварити
своїх дітей …
5. Бути на
батьківських зборах …
o не менше
двох разів на тиждень.
o в
поганому настрої.
o домашнє
завдання.
o в
крайньому випадку.
o обов’язково.
(Поки батьки працюють, учні проводять хвилинку відпочинку)
Хвилинка відпочинку.
Може в нас вже хтось втомився? Мов вербичка похилився?
Треба дружно всім нам встати, фізкультпаузу почати.
Руки вгору, руки вниз, ти сусідові всміхнись.
Руки вгору, руки в боки, пострибай на місці трохи.
Ручки ззаду покладемо, головою поведемо.
Дружно всі присядемо і за парти сядемо.
(Перевірка завдання для батьків)
Вчителька: Це були
не просто красиві фрази. Це Ваша батьківська обіцянка.
VІI
пелюстка – «Пообіцяй!»
Вчителька:
Законів і правил існує багато.
Все неможливо запам’ятати.
А ось ці правила прості
Мають виконувати всі.
Перше правило – учитись.
Обіцяєте?
Учні: обіцяємо!
Друге правило – трудитись.
Обіцяєте?
Бути чесним і правдивим – третє правило у нас.
Бути другом незрадливим.
Ти – за всіх, за – тебе клас.
Обіцяєте?
А четверте – незвичайне,
Посміхніться всім негайно!
П’яте правило – читати,
Малювати і співати.
Гратися з товаришами
І дружити з малюками.
Шосте правило, малята,
На уроках не жувати.
Не розмовляти і не спати.
Сьоме правило говорить:
Щоб навчались ви сумлінно
І поводились відмінно.
Щоб батьки могли радіти,
Що такі в них гарні діти.
Обіцяєте?
Вчителька:
А тепер настала моя черга дати вам обіцянку.
Урочисто обіцяю:
Щоб ви могли багато знати,
Буду добре вас навчати.
Нікого не ображати,
Хлопчикам і дівчаткам –
Всім допомагати.
До всіх ставитись з любов’ю.
Дбати про ваше здоров’я.
-
Вчителька. Ви
МОЛОДЦІ!!! Всі завдання виконали, подолали всі перешкоди. Тому Фея мудрості залишила вам ключик до
КРАЇНИ ЗНАНЬ. Зараз ми зайдем до класу, де на нас чекає СЮРПРИЗ!
(
.
. Ви зробили перший крок на шляху до знань – стали
першокласниками. Нехай цей шлях буде для вас радісним і цікавим! Нехай наша
школа стане для вас другою домівкою! Бажаю вам знайти тут вірних друзів,
здобути міцні знання
Вручення посвідчення першокласника
VІ. Народження нової родини.
— Ми всі різні –
маємо різний колір очей, волосся, різний зріст, голос. Але тепер у нас буде
багато спільного. Нас об’єднала наша школа, наш клас, ми будемо вчитися,
співати, танцювати, веселитися. Тепер ми одна родина, один колектив. Ці кульки будуть
символізувати міцну дружбу нашого класу. Від сьогодні вони будуть з нами, щоб нагадувати про те, що наша
дружба міцна й непорушна, всі ми житимемо у мирі й злагоді. Саме в цю хвилину
народився наш клас.
У нас немає ТИ.
У нас немає Я.
Ми - єдиний клас.
Ми - одна сім'я.
-
А зараз разом з батьками намалюємо себе і свою
сім’ю. Малюночки
заховаємо в пляшку, закопаємо на шкільному подвір’ї і відкопаємо, коли ви
будете в 9 класі.
А без чого не буває дня народження?
Звичайно, без іменинного торта . . Кожен з вас має взяти
свічечку і поставити в нього. (Вчитель
запалює свічки і всі разом співають)
З днем народження, наш клас!
З днем народження, наш клас!
З днем народження, вітаєм!
З днем народження, наш клас!
— 1 вересня — день народження нашого 1- класу. У
школі з'явився новий клас — нова шкільна
родина.
Вчитель: Першокласники, мої любі діти!
Ви
прийшли нині в перший клас.
Вчитись будете і радіти,
І рости
кожен день і час.
Школа двері для вас відчинила
І запрошує вчитись вас.
Бо знання – це велика сила!
Тож навчайтеся! В добрий час!
Урок закінчився, але свято продовжується. Частування тортом.
Немає коментарів:
Дописати коментар