субота, 26 грудня 2015 р.

Як різняться рослини за тривалістю життя? Конспект уроку з природознавства в 2 класі

Тема уроку. Як різняться рослини за тривалістю життя?
Мета: формувати в учнів поняття про однорічні і багаторічні рослини; вчити наводити приклади однорічних і багаторічних рослин своєї місцевості; розвивати вміння порівнювати, виділяти істотні ознаки, знаходити відповіді на поставлені питання; виховувати бережливе ставлення до рослин.
Обладнання: мультимедійна презентація «Урок природознавства», м’яч,
                картки з предметними малюнками, іграшка «Лісовичок»
План і хід уроку
 І. Організація учнів до уроку
1. –Любі діти, у наш клас завітали люди щирі.
       Привітайте в добрий час гостей посмішкою й миром.

-Ми вам раді, люди добрі, тож вітаєм щиро вас
 І запрошуєм ласкаво на урок у 2клас!

2.Хвилинка спостереження.
 -Яка зараз пора року?
 -Який місяць, день, число?
 -Яке сьогодні небо?
 -Яка погода переважала протягом тижня?
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
1.Прийом «Очікування»
 -Подумайте і скажіть, яким повинен бути наш урок?
(Цікавим, повчальним, казковим)
 -А якими на уроці повинні бути ви?
(Наполегливими, дисциплінованими, уважними, активними)
 -Разом ми створимо цікавий урок!
 -Сьогодні зранку до мене подзвонив один казковий герой і обіцяв прийти до нас в гості. А хто він – відгадайте.
 Він у лісі проживає, все навкруг охороняє.
 Невеличкий старичок, всім нам друг…(Лісовичок)
 -Лісовичок запропонував нам цікаву мандрівку. Хочете помандрувати? А щоб дізнатися, куди проляже наш шлях, послухайте віршик.
 Йдемо в гості до природи. Є в ній різна дивина.
 Є в ній зорі, в ріках – води, в полі квіточка ясна.
 А зимою є сніжинка, літо дощик принесе.
 Є метелик і пташинка, і таке цікаве все!
-Хто почув, куди ми помандруємо? В чарівний світ природи. (слайд 2)
2.Екологічна хвилинка.
 -Але перш ніж мандрувати, давайте пригадаємо, як потрібно себе поводити в природі. А допоможе нам віршик  «Метелика ловити я не хочу…» і малюнки.
    (Розповіді дітей)
  -Ідіть, мої любі, під ноги дивіться,
   Квітам і травам ніжно всміхніться,
   Несіть же їм ласку в кожній долонці
   Разом з промінцями ласкавого сонця.
   Хай ваша мандрівка чарівною стане,
   Про неї розкажете татові й мамі.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
 1.Прийом «М’ячик»
 - А Лісовичок нам щось приніс. (М'ячик)
 -М'ячик, діти, не простий,
  М'ячик, діти, чарівний.
  Він доріжку прокладає,
  Знання ваші перевіряє.
 -Кому м'ячик попаде в руки, той дає відповіді на питання. Давши відповідь, поверніть м'ячик мені.
 -Жовте листячко летить, під ногами шелестить.
  Сонце вже не припікає. Коли це буває?
 -Які ви знаєте осінні місяці?
 -На які періоди поділяється осінь?
 -Що таке листопад?
 -Які рослини не скидають листя?
 -Які осінні явища в житті рослин?
2.Прийом «Незавершене речення»
- Пригадайте, на які групи поділяються рослини?
 (Дерева, кущі, трав’янисті рослини) (слайд 3)
-Лісовичок хоче подивитися, чи пам'ятаєте ви будову дерев, кущів і трав’янистих рослин? Він придумав вам завдання – завершити речення. (слайд 4)
 «Рослина, яка має одне міцне, дерев'яне, товсте стебло (стовбур) – це…»
 Навести приклади дерев. (слайд 5)
 «Рослина, що має кілька міцних дерев’янистих, але значно тонших, ніж у дерева стебел – це…»
 Навести приклади кущів. (слайд 6)
 «Рослина, яка має м’яке соковите стебло – це…»
 Навести приклади трав'янистих рослин.
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
  Прийом «Вирішення проблеми» (слайд 7)
 - Одного разу Сонечко Семикрапочка читало книжку про рослини. Воно захотіло дізнатися, чи однакову кількість років живуть рослини? Як їх розрізняють за тривалістю життя? А ви знаєте, чи однакову кількість років живуть рослини?
 - Саме про це ми дізнаємося сьогодні на уроці і допоможемо Сонечкові.
V. Вивчення нового матеріалу
1. -Запросимо рослин самим розповісти про себе. (слайд 8)
 - Рослини однорічні протягом одного року встигають вирости, дозріти і відмерти. Помідор, огірок, гарбуз – це однорічні рослини.
 - Впізнайте однорічні рослини. (слайд 9)
- Рослини багаторічні. (слайд 10) Їх розвиток не закінчується за один рік. А навесні кожного року вони швидко відновлюються. Утворюють плоди багато разів за життя. Багаторічні всі дерева і кущі, а також деякі трав'янисті рослини.
 - Впізнайте і запам'ятайте багаторічні рослини. (слайд 11, 12)
Фізхвилинка
2.Робота з підручником.
 - Сонечко Семикрапочка роздивилося фотографії рослин і поцікавилося: «Як швидко після садіння рослини починають давати плоди?» Про це ми дізнаємося із підручника на с.49-50.
             (Читання тексту)
 - Скільки років доведеться чекати, поки яблунька дасть плоди? (5-6років)
 - А кущі смородини і агрусу? (Вже на другий рік)
 - А солодка, духмяна, соковита суниця? (Вже за рік)
 - А врожай помідорів, огірків, кавунів і динь? (Впродовж одного року)
 - А щоб краще запам’ятати , на які групи поділяються рослини за тривалістю життя, ми прочитаємо правило на с.50
VІ. Узагальнення і систематизація знань учнів
1.Відшукати зайве і пояснити свою думку. (слайд 13,14)
2.З’єднати рослини логічно за парами. (слайд 15)
3.Що де росте? (слайд 16)
  Назвати рослини. Визначити однорічні і багаторічні. Розсадити в ліс, сад, город.
VII. Підбиття підсумків. Рефлексія.
-Сьогодні на уроці ми дізналися, що  рослини за тривалістю життя бувають…
-Чи справдилися ваші очікування?
-Яким був урок?
 Вербальне оцінювання роботи учнів на уроці. (слайд 17)
VIII. Домашнє завдання
-Опрацювати с.49-50 підручника. Навести приклади однорічних і багаторічних рослин, які цвітуть. Дізнатися, як за ними доглядати.


Немає коментарів:

Дописати коментар