Мета: формувати в учнів поняття про однорічні і багаторічні
рослини; вчити наводити приклади однорічних і багаторічних рослин своєї місцевості;
розвивати вміння порівнювати, виділяти істотні ознаки, знаходити відповіді на поставлені
питання; виховувати бережливе ставлення до рослин.
Обладнання: мультимедійна презентація «Урок природознавства»,
м’яч,
картки з предметними малюнками,
іграшка «Лісовичок»
План і хід уроку
І. Організація учнів до уроку
1. –Любі діти, у
наш клас завітали люди щирі.
Привітайте в добрий час гостей посмішкою
й миром.
-Ми вам раді, люди
добрі, тож вітаєм щиро вас
І запрошуєм ласкаво на урок у 2клас!
2.Хвилинка спостереження.
-Яка зараз пора року?
-Який місяць, день, число?
-Яке сьогодні небо?
-Яка погода переважала протягом тижня?
ІІ. Мотивація навчальної
діяльності
1.Прийом «Очікування»
-Подумайте і скажіть, яким повинен бути наш урок?
(Цікавим, повчальним,
казковим)
-А якими на уроці повинні бути ви?
(Наполегливими, дисциплінованими,
уважними, активними)
-Разом ми створимо цікавий урок!
-Сьогодні зранку до мене подзвонив один казковий
герой і обіцяв прийти до нас в гості. А хто він – відгадайте.
Він у лісі проживає, все навкруг охороняє.
Невеличкий старичок, всім нам друг…(Лісовичок)
-Лісовичок запропонував нам цікаву мандрівку. Хочете
помандрувати? А щоб дізнатися, куди проляже наш шлях, послухайте віршик.
Йдемо в гості до природи. Є в ній різна дивина.
Є в ній зорі, в ріках – води, в полі квіточка ясна.
А зимою є сніжинка, літо дощик принесе.
Є метелик і пташинка, і таке цікаве все!
-Хто почув, куди
ми помандруємо? В чарівний світ природи. (слайд 2)
2.Екологічна хвилинка.
-Але перш ніж мандрувати, давайте пригадаємо, як
потрібно себе поводити в природі. А допоможе нам віршик «Метелика ловити я не хочу…» і малюнки.
(Розповіді дітей)
-Ідіть, мої любі, під ноги дивіться,
Квітам і травам ніжно всміхніться,
Несіть же їм ласку в кожній долонці
Разом з промінцями ласкавого сонця.
Хай ваша мандрівка чарівною стане,
Про неї розкажете татові й мамі.
ІІІ. Актуалізація
опорних знань учнів
1.Прийом
«М’ячик»
- А Лісовичок нам щось приніс. (М'ячик)
-М'ячик, діти, не простий,
М'ячик, діти, чарівний.
Він доріжку прокладає,
Знання ваші перевіряє.
-Кому м'ячик попаде в руки, той дає відповіді на
питання. Давши відповідь, поверніть м'ячик мені.
-Жовте листячко летить, під ногами шелестить.
Сонце вже не припікає. Коли це буває?
-Які ви знаєте осінні місяці?
-На які періоди поділяється осінь?
-Що таке листопад?
-Які рослини не скидають листя?
-Які осінні явища в житті рослин?
2.Прийом «Незавершене речення»
- Пригадайте,
на які групи поділяються рослини?
(Дерева, кущі, трав’янисті рослини) (слайд 3)
-Лісовичок хоче подивитися,
чи пам'ятаєте ви будову дерев, кущів і трав’янистих рослин? Він придумав вам завдання
– завершити речення. (слайд 4)
«Рослина, яка має одне міцне, дерев'яне, товсте
стебло (стовбур) – це…»
Навести приклади дерев. (слайд 5)
«Рослина, що має кілька міцних дерев’янистих, але
значно тонших, ніж у дерева стебел – це…»
Навести приклади кущів. (слайд 6)
«Рослина, яка має м’яке соковите стебло – це…»
Навести приклади трав'янистих рослин.
ІV. Повідомлення
теми і мети уроку
Прийом
«Вирішення проблеми»
(слайд 7)
- Одного разу Сонечко Семикрапочка читало книжку
про рослини. Воно захотіло дізнатися, чи однакову кількість років живуть рослини?
Як їх розрізняють за тривалістю життя? А ви знаєте, чи однакову кількість років
живуть рослини?
- Саме про це ми дізнаємося сьогодні на уроці і
допоможемо Сонечкові.
V. Вивчення нового
матеріалу
1. -Запросимо рослин
самим розповісти про себе. (слайд 8)
- Рослини однорічні протягом одного року встигають
вирости, дозріти і відмерти. Помідор, огірок, гарбуз – це однорічні рослини.
- Впізнайте однорічні рослини. (слайд 9)
- Рослини багаторічні.
(слайд 10) Їх розвиток не закінчується за один рік. А навесні кожного року вони
швидко відновлюються. Утворюють плоди багато разів за життя. Багаторічні всі дерева
і кущі, а також деякі трав'янисті рослини.
- Впізнайте і запам'ятайте багаторічні рослини.
(слайд 11, 12)
Фізхвилинка
2.Робота з підручником.
- Сонечко Семикрапочка роздивилося фотографії рослин
і поцікавилося: «Як швидко після садіння рослини починають давати плоди?» Про це
ми дізнаємося із підручника на с.49-50.
(Читання тексту)
- Скільки років доведеться чекати, поки яблунька
дасть плоди? (5-6років)
- А кущі смородини і агрусу? (Вже на другий
рік)
- А солодка, духмяна, соковита суниця? (Вже за
рік)
- А врожай помідорів, огірків, кавунів і динь?
(Впродовж одного року)
- А щоб краще запам’ятати , на які групи поділяються
рослини за тривалістю життя, ми прочитаємо правило на с.50
VІ. Узагальнення
і систематизація знань учнів
1.Відшукати зайве і пояснити свою думку. (слайд 13,14)
2.З’єднати рослини логічно за парами. (слайд 15)
3.Що де росте? (слайд 16)
Назвати рослини. Визначити однорічні і багаторічні.
Розсадити в ліс, сад, город.
VII. Підбиття підсумків.
Рефлексія.
-Сьогодні на уроці
ми дізналися, що рослини за тривалістю життя
бувають…
-Чи справдилися ваші
очікування?
-Яким був урок?
Вербальне
оцінювання роботи учнів на уроці. (слайд 17)
VIII. Домашнє завдання
-Опрацювати с.49-50
підручника. Навести приклади однорічних і багаторічних рослин, які цвітуть. Дізнатися,
як за ними доглядати.
Немає коментарів:
Дописати коментар